PRE MUŽOV PRE ŽENY

Ako začať cvičiť doma bez fitness pomôcok?

Ako začať cvičiť doma bez fitness pomôcok?

Ked dievča skončí školu a začne pracovať, skončí aj cvičenie, ktoré mala pravidelne aspoň dvakrát do týždňa na telesnej výchove. Svaly začínajú ochabovať a hoci mladé dievča alebo žena nepriberie, jej postava nevyzerá najpríťažlivejšie. Ako si teda udržiavať postavu a ako začať cvičiť doma bez fitness pomôcok sa dozviete ďalej v článku. Dievčatá i vydaté ženy, ktoré ešte nemajú deti, by mali preto pravidelne chodiť cvičiť. Tie, ktoré sa nemôžu venovať spomínaným športom a vydaté ženy s malými deťmi by mali aspoň doma cvičiť rôzne cviky na podporu svalstva a kondície. ako začať cvičiť doma

Cvičenie pre ženy a dievčatá na doma pre udržanie kondície?

Predstávíme Vám jednoduché cvičenie, ktoré zvládne takmer každá. Cvičenie pre ženy a dievčatá na doma nevyžaduje žiadne špeciálne pomôcky. Jediné čo musíte investovať je Váš voľný čas. Výsledok sa však určite dostaví už po pár dňoch.

  1. Sadnite si na dlážku, nohy skrčte v kolenách tak, aby sa chodidlá nôh dotýkali. Ruky vystrite do výšky ramien, hlavu aj trup vzpriamte. Vystrite rýchlo nohy a opäť ich skrčte. Opakujte tento svik dvanásťkrát.
  2. Postavte sa do stoja rozkročného a zdvihnite ruky, nadýchnite sa. Švihom sa predkloňte a dva-trikrát sa dotknite dlaňami dlážky, vydýchnite. cvičenie pre ženy a dievčatá
  3. Ľahnite si na dlážku. Ruky vystrite do výšky ramien. Ľavú nohu vystrite a zdvihnite asi 10 cm nad dlážku, pravú nohu skrčte. Driekom nepohybujte, a dolnou časťou tela a nohami balansujte z ľava do prava. Cvičte desať až šestnásťkrát a potom opačne.
  4. Postavte sa do stoja rozkročného, pravú ruku zdvihnite hore, ľavú spustite tesne vedľa tela. Dvakrát švihnite ľavou rukou a driekom doľava, nadýchnite sa pritom, vráťte sa do pôvodnej polohy a vydýchnite. Cvik zopakujte na druhú stranu. Svičte šestnásťkrát.
  5. Postavte sa rovno, jednu ruku vystrite pred seba, druhú za seba. Pohojdávajte sa v kolenách a striedavo švihajte rukami dopredu. Tento cvik cvičte doma dvadsaťkrát.

 247 total views,  2 views today

Related posts

Leave a Comment