Knižné novinky
PRE DETI PRE MUŽOV PRE ŽENY

Najnovšie knižné novinky

Najnovšie knižné novinky

Knižné novinky

Stojí priateľstvo nad láskou? Znamenajú peniaze viac ako česť? Je možné zmeniť osud? A má vôbec zmysel hľadať životné šťastie? Tak aj na tieto témy prichádzajú najnovšie knižné novinky, ktoré Vám spestria dlhé zimné večery. Každý kto má rád knihy vie presne kedy vychádzajú knižné novinky. svojich obľúbených autorov a tešia sa na každé nové vydanie.

 

Najnovšie knihy

Ako ste si už všimli, aj na našom webe máme už označených a hodnotených niekoľko vydaní od známych autorov.

Ku príkladu uvedieme dobrodužnú trilógiu – Bojovníci dúhy, ktorú napísala známa autorka Erika Jarkovská. V príbehu sa objavujú hlavní hrdinovia trilógie: mexické dievča Mercedes Perezová, bezhlavo sa púšťajúca do prenasledovania vrahov svojich príbuzných; farmársky syn Benjamin Sutter, opúšťajúci rodinu kvôli zlatej horúčke v Kalifornii; syn podnikateľa a špekulanta Markus Whitfield, vytrvalo pátrajúci po predkoch v rezerváciách; veterán Adam Burns, po návrate z občianskej vojny rozhodnutý zahlušiť toľko Indiánov, koľko bude možné, aby pomstil smrť ženy a synov. Avšak, zdá sa, že Boh má pre každého nachystané iné poslanie. Cesty Mercedes a Benjamina sa skrížia. Spolu sa vydávajú za zločincami, no netušia, že karta sa čoskoro obráti a sami sa stanú prenasledovanou korisťou aj zajatcami. Markus nachádza životnú lásku, ale predovšetkým spozná pravú tvár svojho adoptívneho otca. Adama náhoda spojí s Indiánmi a prostredníctvom ich strastiplnej životnej cesty prijme zmierenie s Bohom, ktorého po celý život odmietal. Osudy hlavných hrdinov sú osobité, zdanlivo spolu nesúvisiace. No iba na prvý pohľad. Ak sa vám bude zdať, že v prvej časti sa cesty hrdinov uzavreli, tá druhá vám ukáže, do akej miery ste sa zmýlili. Ale až v tretej časti autorka skutočne odkryje tajomstvá celého príbehu a ponúkne zavŕšenie obdivuhodných ľudských osudov. BOJOVNÍCI DÚHY nie sú len dobrodružnou trilógiou inšpirovanou skutočnými dejinnými udalosťami severoamerického kontinentu rokov 1860 – 1912. Sú rozprávaním o zrade a pomste, viere a nádeji, krvi a tanci bojovníkov, ale najmä o ľudskom putovaní za láskou a obyčajným šťastím.

Bojovníci dúhy – Erika Jarkovská

 

Knižné novinky od vydavateľstva Ikar

Ďalším známym titulom je knižná novinka od vydavateľstva Ikar – Kým je čas. Autorkou je Alica Eštoková, ktorá tentokrát prináša dielo o láske, utrpení a porozumení.

Láska sa nezaobíde bez odpúšťania. Najmä keď ten, čo ublížil, o to prosí. Mali by sme využiť príležitosť a odpustiť. Kým je čas! Šarmantná Rebeka žije bežný život magistry v lekárni. Zdá sa, že jej vnútornú rovnováhu nič nenaruší. Manžel ju miluje, majú krásne, zdravé deti a aj práca ju baví. Jedného dňa jej však najlepšia priateľka nasadí chrobáka do hlavy – presviedča Rebeku o Braňovej nevere. Mladú ženu umárajú podozrenia napriek tomu, že svojmu mužovi verí. Dovolí, aby ju a jej deti niekto obral o pokoj? Chce naozaj vedieť pravdu? Život im však prinesie ďalšie trápenie, na aké by ľudia na Slovensku ani nepomysleli. Pretrvá Rebekin a Braňov harmonický vzťah aj napriek dramatickému zvratu a obrovskému psychickému vypätiu? Zvládne mladá rodina krutú skúšku a zostane naďalej pre všetkých štyroch pevným útočiskom?

Kým je čas – Alica Eštoková

Knihy pre deti

Nemôžeme zabudnúť ani na najmenších, pretože knihy pre deti majú radi velkí aj malí čitatelia. Či už obrázkové alebo s krátkym príbehom, každá rozhodne vyčarí úsmev na detskej tváričke. Knihy pre deti rozširujú detskú fantáziu, posilňujú slovnú zásobu a priaznivo vplývajú na vývoj dieťaťa.

Konkrétnym príkladom môže byť Malá ilustrovaná detská encýklopédia. Táto encyklopédia je kniha pre deti plná zaujímavostí z oblastí, ktorým deti venujú najväčšiu pozornosť. Ich zvedavosť uspokojí množstvo ilustrácií. Jednoduchý výklad vystihuje podstatu tém, tak ako nijaká iná doposiaľ vydaná kniha pre najmenších čitateľov.Táto náučná kniha je usporiadaná podľa tém a obsahujemnožstvo tipov na hry,pokusy a iné zábavky,ktoré vyhovejúdetskej túžbe po aktivite a poskytnú základ pre hlbšie poznávanie. Prehľadné tematické usporiadanie – Vyše 800 farebných ilustrácií – Jednoduchý a výstižný text – Hry a pokusy ako doplnok k teoretickému poznávaniu

Malá ilustrovaná detská encyklopédia, 2. vydanie

 228 total views,  1 views today

Related posts

Leave a Comment