pekna okrasna zahrada
Záhrada

Pekná okrasná záhrada a jej zavlažovanie

Pekná okrasná záhrada a jej zavlažovanie

pekna okrasna zahrada

Okrasná záhrada a jej okolie podľa naších predstáv. Nezáleží na tom, aká je naša záhrada. Dôležité je, aby sme sa v nej cítili dobre – pekná okrasná záhrada vždy ukázala stav a prosperitu svojich majiteľov. Projektanti záhrad zdôrazňujú, že pri tvorbe záhrady a okolia domu sa nemáme riadiť módou, ale svojou vlastnou chuťou a predstavami. Záhrada sa tvorí na celé roky. Rozhodnutie o jej vzhľade by sa nemalo brať na ľahkú váhu.

Rastliny, ktoré vysadíme potrebujú čas na rast a po niekoľkých rokoch úprav, keď sa ukáže že nespĺňajú naše očakávania je ich už škoda odstraňovať. Tiež je to priestor pre našich štvornohých miláčikov, ktorí tiež ovenia čo i len menší výbeh. Preto je dizajn záhrady a jej okolia skutočné umenie a skutočná výzva. Úspešný dizajn záhrady sa vyznačuje individualizmom, prispôsobením sa životnému prostrediu a požiadavkám majiteľa.

Zavlažovanie záhrady

Rybníky, alebo jazierka sú špeciálne miesta na záhrade. Voda je jedným z najatraktívnejších spôsobov tvarovania terénu. Môže tiecť, stáť, striekať, ale aj stúpať a padať. Najviac dekoratívnou hodnotou sú farby a odrazy svetla na vodnej hladine. Zavlažovacie systémy sú zárukou starostlivosti o trávnik a vzhľad celej záhrady. Pre jednoduchšie zavlažovanie záhrady nám postačia bežne dostupné produkty. Pri  komplexnejšom riešení je dôležité zveriť túto úlohu odborníkom v tomto odvetví. To vám umožní vychutnať si vlastnú záhradu na niekoľko dlhých rokov.

 339 total views,  4 views today

Related posts

Leave a Comment