PRE ŽENY

Starnutie pleti a správna starostlivosť o pleť

Starnutie pleti a správna starostlivosť o pleť

Už sám názov nám hovorí, že pleť má i svoje nepoznané stránky. A žiaľ, pre mnohé ženy ostávajú večným tajomstvom. Napriek tomu, že tvorí akési ochranné puzdro našej tváre a že ju denne ak už neošetrujeme, tak aspoň umývame. Jedným z tajomstiev, hoci dnes už vedecky prebádaným, je starnutie pleti a správna starostlivosť o pleť. Čo ho spôsobuje? Zmeny, ktoré sa odohrávajú v spodnej vrstve pokožky. Najmä v jej pružných tkanivách. Ak si uvedomíme túto základnú skutočnosť, nielenže nám prestane byť starnutie pleti tajomstvom, ale zároveň pochopíme, že si musíme obstarať krémy, ktoré sa ľahko vstrebávajú a môžu vyživovať spodnú vrstvu pokožky. Sú to krémy, ktoré obsahujú predovšetkým živočíšne hormóny viazané vitamínovými olejmi.

Čo spôsobuje starnutie pleti a vrásky

Pleť starne prirodzene vekom. No toto starnutie značne urýchľuje nedostatok vody v pokožke. Aby bola svieža, zdravá, pekná a pružná, potrebuje pokožka určité percento prirodzenej vlhkosti. Vekom ubúda vlhkosť v pleti, a preto jej povrch starne a hrubne. Vlhkosť, ktorú si pleť vyrába, nemožno organizmu dodať zvonka. Ale môžeme zabrániť jej rýchlemu unikaniu. Ako? Hydratačnými krémami, ktoré vd’aka zahraničnému kozmetickému priemyslu dostaneme kúpiť takmer vo všetkých drogériach. Pôsobia do hĺbky pokožky a zvyšujú hladinu jej vlhkosti. Pokožka sa napne, stáva sa hladkou a lesklou a my opäť začíname nadobúdať stratené sebavedomie.


Ako správne vyčistiť pleť

K týmto účinkom siahame zvyčajne vtedy, keď si začíname uvedomovať, že naša plet už nie je taká hladká o pružná, ako bývala. keď vidíme na nej hlbšie vrásky. Ziaľ často si ich zaviňujeme samy nesprávnym čistením a ošetrovaním pleti. Nájdeme si čas, aby sme si ráno urobili vhodný make-up, aby sme vyzerali v priebehu dňa pekne. No často zabúdame, že pleť treba každý večer starostlivo odlíčíť.

BIODERMA Sensibio H2O

Čistenie pleti

  • Vďaka uhorkovému extraktu pôsobí upokojujúco
  • zachováva lipidoproteínový film
  • výborne tolerovaná v oblasti očí

 

Mali by sme ju čistiť vždy pred spaním. Pomocou pleťového mlieka alebo čistiaceho krému zbavíme pleť nánosu prachu a líčidiel. Vatové tampóny si pri čistení vymieňame kým pleť nie je celkom čistá. Potom ju dočistíme.  Mastnú  pleťovou vodou, suchú bórovou vodou alebo len pletovým mliekom. Pokožku na tvári čistíme ľahkými krúživými pohybmi, nenásilne, aby sa nám nevyťahovala. Na to, aby sme vedeli pleť správne ošetriť a udržiavať sviežu pokožku, musíme ju dôkladne poznať. Musíme vedieť, či je suchá, priliš citlivá, mastná s hlbokými pórmi, ktoré možno stiahnuť pleťovou vodou. Podľa toho treba použivať prípravky na ošetrenie, ale tiež kozmetické prípravky na úpravu denného make-upu.

Ako správne naniesť make up

Make-up totiž nie je, ako sa niekedy nazdávame, iba zmesou farieb na tvári. Má svoju úlohu: zdôrazniť charakteristické črty tváre, vyzdvihnúť jej prednosti a tlmiť niektoré nedostatky. Správny make-up sa spája s pleťou. Stáva sa jej neodmysliteľnou súčasťou. Jeho základom je tekutý púder, ktorý zvyčajne zakryje drobné chyby pleti. Na pleti vytvára ochranný filter, ktorý ju chráni pred nečistotou a nepriazňou počasia. Ak máme pleť zdravú o peknú, stáva sa púder zbytočný. Treba nechať vyniknúť jej prirodzený pôvab. Púder používame pri večernom ošetrení pleti, najmä na spoločenské príležitostí, ako je návšteva divadla, koncertu či zábavy. Iba na dôkladne ošetrenú a vyčistenú płet’, nakrémovanú podkladovým  krémom, nonesieme denný či večerný make-up. Sluchy tieňujeme jemne rúžom na tvár, riasnice upravíme tyčinkou a niektorým z farebných odtieňov vytieňujeme viečka. Malou kefkou si upravíme obočie. Potom sa venujeme ústam, ktoré jemne vymasírujeme krémom a narúžujeme. Ak treba, zdôrazníme červenou ceruzkou ich kontúry.

 

VICHY DERMABLEND FIXATEUR POUDRE

  • zvyšuje odolnosť korekčného make-upu Dermablend
  • pre prirodzený a zmatňujúci výsledok
  • hypoalergénny

 

Každá pleť má svoje tajomstvá. Mali by sme sa snažiť ich poznať, lebo len tak ju dokážeme správne ošetriť, aby ostala dlho mladá. Kľúč k tomuto úspechu je v našich rukách. Začnime preto, kým nie je neskoro, kým tieto tajomstvá a nedostatky poznáme iba my samy.

 

Related posts

Leave a Comment